В Україні запрацює Комітет Етики Правосуддя

Прес-конференція на тему: «В Україні запрацює Комітет Етики Правосуддя».

ГО "Відкрита Україна" в рамках реалізації проекту "Відкритий Суд" (www.open-court.org) заснувала Комітет Етики Правосуддя, який розглядатиме факти порушення вимог етики та професіоналізму суддями, прокурорами і адвокатами з усієї України з метою утвердження високих стандартів правосуддя.

В першу чергу, Комітет розглядатиме відеоматеріали, які засвідчують поведінку судді, прокурора, адвоката, яка не відповідає стандартам правосуддя. В Комітеті етики правосуддя утворено три підкомітети: підкомітет суддівської етики, підкомітет прокурорської етики, підкомітет адвокатської етики.

До складу Комітету увійшли видатні українські правознавці та фахівці у галузі права: Володимир Василенко, Станіслав Батрин, Василь Кисіль, Микола Козюбра, Данило Курдельчук, Віктор Шишкін, Олег Березюк. Також свою згоду на участь у роботі Комітету у якості радників надали ряд іноземних фахівців, в тому числі Богдан Футей, доктор права, професор, суддя Федерального суду США, Марк Сегал, головний експерт проекту ЄС "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні, Бейт Томс, правник, голова Британо-Української торгівельної палати.

Учасники заходу: Володимир Василенко, голова Комітету етики правосуддя, надзвичайний і повноважний посол України, суддя Міжнародного кримінального трибуналу з колишньої Югославії; Станіслав Батрин, виконавчий директор Комітету етики правосуддя, засновник та керівник проекту "Відкритий Суд"; Олег Березюк, член Комітету етики правосуддя, голова Українського юридичного товариства; Данило Курдельчук, член Комітету етики правосуддя, голова Укрінюрколегії, Марк Сегал, головний експерт Проекту ЄС "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні"; Оксана Цимбрівська, національний експерт Проекту ЄС "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні". Під час заходу учасники повідомлять про мету діяльності та особливості функціонування Комітету етики правосуддя, про порядок звернення з заявами відносно дій судді, прокурора чи адвоката, нададуть роз'яснення щодо механізму притягнення до відповідальності таких осіб (вул.Хрещатик, 4, конференц-зал). Реєстрація на місці за редакційними посвідченнями.


← Назад до списку новин